Tutkuyu Uzun Süre Devam Ettirecek 10 Sır

Boşanma oranlarının giderek arttığı günümüzde uzun süreli ilişkilerin sırları merak ediliyor. Özellikle uzun süreli ilişkilerde seks heyecanını ve tutkuyu arttıracak öneriler bize de en sık sorulan sorular arasında.

Eğer siz de uzun süreli ilişkinizde tutkuyu nasıl devam ettireceğinizi merak ediyorsanız The Journal of Sex Research dergisinde yayınlanan ve yaklaşık kırk bin kişiyi inceleyerek bu konudaki en kapsamlı çalışmalardan olan araştırmanın sonuçları işinize yarabilir.

İşte O Sırlar:

  1. Daha sık seks yapmak seks tatmini ve tutkunun devamı için önemli bir faktör.
  2. Düzenli orgazm olmak ve karşılıklı tatmin sağlamak tutkunun devam etmesini sağlıyor. Sekste karşılıklı zevki arttıracak yeniliklere açık olan çiftlerde tutku daha uzun sürüyor.
  3. Seksi ortama, ambiyansa, ön hazırlığa vakit ayırarak devam ettiren çiftlerde tutku artıyor.
  4. Hızlı sekse değil uzun bir ön hazırlık ve keyifli bir birliktelikle yavaş seks anlayışına yakın duran çiftlerde tatmin ve tutku artıyor.
  5. İlişkilerinde sevgilerini ifade eden, aşk ve tutku hislerini gün içinde sözle veya mesajla belirten, birbirlerine sevgi ve anlayışla yaklaşan çiftler bu olumlu havayı yatak odasına taşıyor.
  6. Duygusal yakınlıklarını fiziksel yakınlıkla birleştiren çiftlerde, örneğin daha sık sarılan, dokunan, masaj yapan ve birlikte gülenlerde seks tatmini ve heyecanı devam ediyor.
  7. Vakitsizlikten yakınmak yerine seks için sözleşmek, romantik kaçamaklar planlamak ve süprizlerle partneri mutlu etmek ilişkideki heyecanı canlı tutuyor.
  8. Cinsel iletişime önem veren, karşılıklı olarak birbirlerinin nelerden hoşlandığını, nelerden zevk aldığını öğrenmeye gayret eden çiftler seks hayatında daha mutlu.
  9. Sekste heyecanı canlı tutmak için gayret göstermek en önemli faktörlerden biri. Karşılıklı gayret ve istekle seksin rutinleşmemesi için özen gösteren çiftlerin üçte birinden fazlası on, yirmi yıl geçse de tutkuyu devam ettiriyor.
  10. Seksi sadece görev hissiyle devam ettirenler ise cinsel tatmin ve tutkuda büyük bir düşüş yaşıyor.

Tutku Düşmanı Cinsel Sorunlar

Tüm bu sırların yanında cinsel sorunların önemli bir tutku düşmanı olduğunu hatırlayın.

Cinsel sorunlar zamanla ve yaşla arttığından seks tatmini düşürecek riskler de uzun ilişkilerde artıyor. İlişkinizde herhangi bir cinsel sorun varsa, örneğin cinsel ağrı, orgazm güçlüğü, sertleşme problemi-erken boşalma, cinselliği olumsuz etkileyecek sağlık sorunları veya ilaçlar, ilişki problemleri, stres gibi nedenlerle cinsel zevk ve istekte düşüş yaşıyorsanız, cinsel tutkuyu uzun süre devam ettirmeniz güç.

Bu nedenle sizde veya eşinizde var olan sorunlarla ilgili iletişim kurmanız, birbirinize destek olmanız ve yardım almanız uzun süreli ilişkinizde heyecanı, tutkuyu ve cinsel isteği devam ettirmeniz açısından şart.