Ona 6 Saniyeden 6 Kez Sarılın

Şefkatli, sevgi dolu bir dokunuş çiftleri iyileştirir, şifalandırır.

Dokunulan yerden beyne aktarılan sinyaller mutluluk ve bağlılık hormonlarını harekete geçirir. Bir dokunuşun etkisi bazen desteğe, bazen minnete, bazen de aşka ve libidoya dönüşür. Dokunan kişinin niyeti de sevgisi de aktarılır dokunulan partnere.

Maalesef çoğu çift için dokunma bir lüks. Modern hayatın koşuşturmacası içinde çoğu çift birbirine hiç dokunmadan günlerini geçiriyor. Dokunmayı unutanlar nasıl dokunmaya başlayacaklarını bile hatırlamayabiliyor. Tenler uzaklaşınca gönüller de kopuyor.

Üstelik iletişim sorunları, ilişki çatışmaları, yakınlaşma sorunları da varsa … Dokunmanın bir beklenti yaratacağı endişesi, reddedilme korkusu, tartışma getirebilecek her türlü iletişimden uzaklaşma arzusu ve daha nice anlatılmayan, söylenmeyen kaygı dokunmaktan çekince yaratabiliyor.

Dokunmanın gücünü hatırlayalım derim.

Mesela sarılmanın gücünü.

Araştırmalar günde 6 saniyeden 6 kez sarılmanın ilişkilerde büyük değişimler yaratabileceğini gösteriyor.

Sabah kalkınca, evden çıkarken, akşam evde buluşunca, uykuya giderken ve iki kere de ekstra olmak üzere içten, takdir, şükran, beğeni hisleriyle sarılmak çiftleri yakınlaştırıyor, bağlılık hormonu salgısını arttırıyor.

Pozitif hisler partnerinizle aranızda aktarıldığında gün boyu süren bir huzur ve mutluluk hissi yaratıyor. Üstelik eşinizle aranızda fiziksel bir bağı da devam ettiriyor.

Hadi daha çok sarılın ona, sevdiğinizi söyleyin.

Sarılma sayısını ve süresini ne kadar arttırırsanız o kadar iyi!