O Hisleri Ölçmek Artık Mümkün!

Cinsel isteğiniz var, seks modundasınız, zihinsel olarak partnerinizle yakınlaşma arzusu duyuyorsunuz ancak bir anda fark ediyorsunuz ki cinsel bölgenizde hiçbir uyarılma belirtisi yok. Fiziksel olarak cinsel bölgede herhangi bir hissiyat değişimi yaşamıyorsunuz. İşte bu noktada fiziksel bir uyarılma eksikliğinden bahsediyoruz.

Fiziksel uyarılma eksikliğinde cinsel bölgedeki hissiyatın detaylı araştırılması gerekiyor. Hormonsal sorunlar, diyabet, doğum veya menopoz, kullanılan ilaçlar, travma veya ameliyatlar vajinal ve klitoral bölgedeki hislerin azalmasına sebep olabiliyor. Bazen cinsel bölge kaslarının yeterli çalışmaması, bazen de sigara kullanımı fiziksel uyarılmayı azaltabiliyor.

Fiziksel uyarılma eksikliği çiftler için zor bir sorun çünkü orgazm problemi de yaratabiliyor. Üstelik arzu ve istek olmasına rağmen zevk alınmıyorsa moral bozuluyor.

Cinsel Bölge İçin His Haritası

Günümüzde cinsel bölgedeki hisleri ölçmek artık mümkün. Geliştirilen bazı teknolojik testler ile cinsel bölge hissiyatı ölçülebiliyor. Cinsel bölgedeki duyumsal seviye tespit edildiğinde biyolojik yönden seksüel potansiyelinizle ilgili önemli bir bilgi sahibi oluyorsunuz. Fiziksel uyarılma seviyenizi öğrenebiliyorsunuz. Bu testler ayrıca cinsel bölgenin hangi noktalarının daha kolay uyarıldığı, dokunuşlara daha hızlı yanıt verdiği ile ilgili fikir veriyor. Bir nevi cinsel bölgenin bir his haritası çiziliyor.

Elinizde böyle bir harita olduğunda cinsel dokunuşları, davranışları, önsevişmeyi, birlikteliği nasıl yönlendirebileceğinizi daha iyi tayin edebiliyorsunuz. Bu partneriniz açısından da büyük kolaylık sağlıyor.

Ancak Unutmayın:

Cinsellikte zevk alamıyorsanız buna yol açabilecek tüm biyolojik-psikolojik ve sosyal faktörlerin iyi dinlenmesi, size özel ve işe yarar bir tedavi oluşturulması gerekiyor!