Hisleri Tetikleyecek Bir Mekan Yaratmak Elinizde

Neden bazı mekanlar bizi rahatlatır? Neden bazı yerlerde kendimizi gergin, endişeli ya da rahatsız hissederiz?

Mekanların kesinlikle ruh halimiz üzerinde eşsiz bir gücü var.

Gerçek hayatta, sınırlı zamanda, dağınıklık içinde, zihninizdeki ve hayatınızdaki tüm karmaşanın yarattığı kaos ortasında romantizmi, çekimi, bağlılığı ve cinsel hisleri fark etmek güç! Tüm gün koşturduktan, sorunlarla uğraştıktan ve adeta bir makine gibi oradan oraya, yapılacak bir işten diğerine savrulduktan sonra bir anda sakinleşmek, bir anda rahatlamak kolay olmuyor. Güzel bir mekanda kendiliğinden gelecek doğal rahatlamayı sağlamak için gündelik hayatınızda ayrı bir zaman ve efor vermeniz gerekebilir. Ancak inanın bu ekstra efor size fazlasıyla geri dönüyor.

Eşinizle birlikte daha fazla ana odaklanmak, çekici ve bağlılığı hissetmek, cinsel hisleri ateşlemek ve rahatlamak istiyorsanız bazı ufak değişiklikler yapabilirsiniz.

Unutmayın: Keyifli bir ortam yaratmanın en önemli kilit noktası rahatlamak, sakinleşmek ve ardından eğlenmek. Önemli olan günün dertlerini bir süreliğine rafa kaldırıp anın tadını çıkarmak. Sevmeyi ve sevilmeyi bir yakınlaşmayla bütünleştirmek.Buna odaklandığınızda zaten o hisler çoktan tetiklenecektir.

Hisleri Arttıracak Öneriler

  • Yatak odasına uykunuz geldiğinde gitmeyin. Biraz daha erken gidin ki eşinizle sohbete, keyfe ve yakınlaşmaya enerjiniz kalsın.
  • Ilık bir duş bedendeki gerginlikleri geride bırakmak için harika. Kaslarla birlikte zihin de gevşiyor. Ayrıca dinlenmiş beden uyarılmaya hazırdır.
  • Hoş bir müzik, mum ışığı nefesi düzenliyor ve sinir sistemini sakinleştiriyor.
  • Cep telefonları, tabletler gibi ekran ışığı yaratacak ve gelen mesajlar-aramalar-e postalarla ilginizi dağıtacak teknolojik aygıtları bir süreliğine çekmeceye koymak iyi bir fikir.
  • Çocuk eşyaları, oyuncaklar, kıyafetler, ayakkabılar gibi kalabalık yaratan eşyaları kaldırmanız odayı hemen düzenleyip hissiyatı değiştirecektir.
  • Seksi konuşmalar ortamı ateşlemeye yarayabilir. Ne tarz olacağına, dozuna, cümlelere siz karar verin. En azından deneyin!
  • Duygusallık da önemli. Cinsellik sırasında eşleri “Seni Seviyorum” diyen erkek ve kadınların %75’i cinsellikte daha rahat ve keyifli hissettiklerini söylüyorlar.
  • Seks sırasında gülebilir, eğlenebilir, şaka yapabilirsiniz! Keyif serbest!
  • Herhangi bir nedenle (ani bir telefon, bebek-çocuk ağlaması) cinsellik yarıda kesilirse moralinizi bozmayın. Daha sonra devam etmek mümkün!