Her Kadının İsteğini Arttıracak Farklı Bir Formül Vardır

Kadınlar için cinsel isteği arttıracak şöyle mucize bir hap neden üretilmiyor?

İşin gerçeği son yıllarda birkaç cinsel hap piyasaya sürüldü.  Ancak bu haplar çok küçük sayıda bir kadın için etkili.  Bunun nedeni kadın cinsel sağlığının onlarca farklı faktöre bağlı olması.  Üstelik çoğu zaman birden fazla neden etkili.

Çeşitli hastalıklar (örneğin hormon dengesizlikleri) ve kullanılan ilaçlar (örneğin bazı antidepresanlar, tansiyon ilaçları, hormon ilaçları, hatta bazı mide ilaçları) medikal olarak isteksizlik yaratabiliyor.

Fizyolojik yönden cinsel istek hamilelik, loğusalık, emzirme, menopozda değişimden geçiyor.

Psikolojik olarak yoğun stres, depresyon, vücut imajı sorunları, cinsellikte konsantrasyon güçlüğü, eşle ilişki sorunları, sekste rutinleşme, cinsel arzularını ifade edememe, cinsel iletişim eksikliği, şehir efsaneleri, cinsel bilgi eksikliği, utanma-çekinme hissi gibi pek çok neden isteği düşürebiliyor.

Cinsel yönden ağrı yaşayan, orgazm olamayan, uyarılma güçlüğü, şiddetli kuruluk çeken veya eşinde cinsel sorun olan kadınlarda bir süre sonra mutlaka isteksizlik başlıyor.

Bu nedenle cinsel isteksizliği iyi incelemek, sorunun altında yatan nedenleri ortaya çıkarmak önem taşıyor.

Cinsellikte zevk almayan bir kadın için cinsel rutin daha zevkli hale getirildiğinde cinsel istek yükselebiliyor.

Cinselliği mecburiyet olarak algılayan bir kadın cinselliğe bakış açısını değiştirdiğinde isteği artabiliyor.

Eşinin sertleşme sorunu, erken boşalması tedavi olan bir kadında isteksizlik çözümlenebiliyor.

Bu ve bunun gibi durumlarda isteksizliği başlatan nedenler çözümlendiğinde mutlu ve keyifli bir seks hayatı da seksüel arzu-libido da aktive oluyor.

Bu yüzden arzunuzu, isteğinizi, motivasyonunuzu sihirli değnek gibi bir anda arttırdığını iddia eden ürünlere karşı dikkatli olun.  Özellikle bitkisel içerikli olanları ve internetten satılanları dikkatle inceleyin.  Her kadının isteğini arttıracak farklı bir formül vardır.  Ve bazen bu formülü tek başınıza bulmanız çok güçtür.  2-3 ayı geçen sorunlarda mutlaka bir uzmana başvurmalısınız.