Hakkında

Dr. Ece Hattat İşeri, M.D., M.GER, FECSM, MA;  Koç Özel Lisesi’nin ardından 2005 yılında Londra’da Middlesex University, University College London’da eğitim programlarına katılarak aynı yıl Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden derece ile mezun oldu.

2006 yılında Dünya Sağlık Örgütü iş birliği içinde olan Avrupa Yaşlılık Merkezi’nde Sosyal ve Medikal Yaşlanma- Gerontoloji programını “Yaşlılıkta Yaşam Kalitesi” konusunda hazırladığı tez ile birincilikle tamamladı. 2011 yılında hazırladığı “Cinsellik ve Yaşlanma” üzerine olan yüksek lisans tezi onur derecesine layık görüldü.

2007 yılında Uluslararası Kadın Cinsel Sağlığı Birliği’nin eğitimlerini tamamladı. 2008 yılında dünyada bir ilk olan Cinsel Wellness departmanını, 2009’da Kadın Cinsel Sağlığı departmanını, 2012’de ise Türkiye’nin ilk Cinsel Sağlık Hasta Okulu’nu Hattat Klinik’te açtı. 2010 yılında Oxford Üniversite’sinde Avrupa Cinsel Tıp Derneği’nin kurmuş olduğu Avrupa Cinsel Tıp Akademisi’ni başarıyla tamamlayan ilk Türk hekim oldu. Cinsel sağlık, cinsel fonksiyon, cinsel terapi ve mindfulness gibi eğitimleri alarak 2014’te Avrupa Cinsel Tıp eğitimini ve Board sınavlarını tamamladı.

Avrupa Cinsel Sağlık Birliği’nin Türkiye temsilcisi olan Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin kurucu yönetim kurulu üyesi olan Dr. Ece Hattat İşeri, Anadolu’da Cinsel Sağlık Bilinçlendirme Projesi yürüttü ve Diyarbakır, Adana, Kayseri, Gaziantep gibi pek çok şehirde konferanslar organize etti. Aile Sağlığı Araştırma Derneği bünyesinde pek çok cinsel tıp araştırmasını yürüttü ve  Avrupa Cinsel Tıp Kongrelerinde ilk canlı vaka sunumlarını interaktif sempozyumlarla gerçekleştirdi.

2007’den itibaren 7 yıl Sabah gazetesinde sağlık bölümde, 4 yıl Vatan gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Pek çok platformda blog yazılarına devam etti. Sabah-Habertürk-Milliyet vs. gazete-dergilere yazı dizileri hazırladı. Habertürk, NTV  vs. sağlık programlarında konuk olarak yer aldı. Kanal D Doktorum programı danışman kurulunda bulundu. 

2016 yılında Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına kabul edildi ve 2021 yılında “Türkiye’deki Üniversite Öğrencilerinin Cinsel Deneyim ve Davranışları” konulu teziyle başarıyla mezun oldu.

Halen Klinik Psikoloji, Gerontoloji ve Seksoloji konularında Psikoterapist olarak çalışmaktadır.