Cinsellik Ne Zaman Alarm Verir

Çiftler zaman geçtikçe -özellikle uzun ilişkilerde- seks hayatlarında pek çok değişimle karşılaşıyor. Seks sıklığında azalma, dönem dönem yaşanan cinsel sorunlar, önsevişme veya birliktelik süresinde değişim, cinsel hayatta rutinleşme, heyecan kaybı gibi sorunlar oluşabiliyor.

Herkes dönemsel veya geçici olarak cinsel sorun yaşayabiliyor. Kadınlarda isteksizlik, uyarılma güçlüğü, orgazm problemi, cinsel ağrı; erkeklerde ise libido kaybı, sertleşme zorluğu ve erken boşalma gibi şikayetler görülebiliyor.

Ancak birçok çift utanma, çekinme hissi nedeniyle cinsel sorunlarını aralarında konuşamıyor. Cinsel sorunların zamanla geçeceğini düşünüyor. Hatta her seferinde cinsel sorun yaşamayacağını umuyor ama seksi mutsuzlukla tamamlıyorlar.

Seks hayatı alarm verdiğinde alarmı kapayıp sorunu geçiştirmek çözüm değil. Cinsel sorunları görmezden geldiğinizde sorunlar ortadan kaybolmuyor. Sadece gizli gizli büyümeye devam ediyor. Hayal kırıklığı, özgüven kaybı, öfke, mutsuzluk yaratıyor. Çiftin arasında gerginlikler, tartışmalar, çatışmalara yol açıyor.

Bu nedenle seksin alarm verdiğini fark ettiğinizde alarmı kapamayın. Mutlaka sorunlarınızı paylaşın ve çözüme giden yolda bir adım atın!