ASAD Milyonlara Şifa Dağıttı

Avrupa Cinsel Sağlık Birliği’nin temsilcisi olan Aile Sağlığı Araştırma Derneği’ni 2005 yılında Prof. Halim Hattat ve İrem Hattat ile birlikte Türkiye’de kurduk.

Aile Sağlığı Araştırma Derneği; Aile Sağlığı, Cinsel Sağlık ve Çift Sağlığı konularında pek çok dernek ve üniversiteyle birlikte çalıştığımız harika bir platform oldu. 2005 yılından bugüne kadar onlarca araştırma ve proje yürüttük.

En kapsamlı projemiz “Cinsel Sağlık Danışma Hattı” gizlilik esaslı, cinsel sağlıkla ilgili ücretsiz ve danışmanlık veren telefon hattı 0212 282 36 46 ve internet sitesiyle www.ailesagligi.org bugüne kadar 300,000’den fazla kişiye şifa dağıttı.

2005 yılında Türkiye kapsamında danışman hekimlerle birlikte Anadolu’yu gezip ücretsiz bilgilendirme sempozyumları ve sunumlar gerçekleştirdik. Cinsel Sağlık Bilinçlendirme Projesi Diyarbakır, Adana, Kayseri, Gaziantep gibi illerimizde yüzlerce kişiye ulaştı.

Pek çok dernekle ortak çalışmalar yaparak soruna yönelik bilgilendirme kampanyaları düzenledik. Diyabet, MS gibi sorunları olan hastaların merak ettiği soruları yanıtladık.

Türkiye’deki Eczacılara yönelik yürüttüğümüz sertifika programımızda 21 ilimizde eczacı ve eczacı teknisyenlerine yönelik cinsel bilgi eğitimleri gerçekleştirdik.

Derneğimiz bünyesinde Türkiye’nin ilk Cinsel Sağlık Hasta Okulu’nu açtık. Çift sağlığı ve aile sağlığı konularında ücretsiz eğitimler vererek çiftlerin en sık yaşadığı ilişki ve özel problemlerle ilgili bilgilendirme yaptık.

Cinsel Sağlık ve Aile Sağlığı alanında pek çok araştırma ve çalışmaya imza atarak sonuçlarımızı yurtdışı kongrelerde sunduk.

Kadınlar Ne İster?, Fast Food Seks, Cinsellikte Güzellik Başarının Garantisi Midir?, Kadın Cinsel Sorunlarında Sosyo-Kültürel Faktörler ve daha pek çok araştırmamız hem bilimsel platformlarda hem de medyada geniş olarak yer aldı.

Avrupa’daki pek çok ülkeyle birlikte Avrupa Cinsel Farkındalık Kampanyaları organize ettik. Her yıl belirli bir temayı işleyerek e kartlar, posterler, boardlar, tv-radyo katılımları ve basın toplantıları ile cinsel sağlık konusunda bilgilendirmeler yaptık.

Uluslarası kongrelerde Profesyoneller için Cinsel Sağlık Eğitimleri düzenledik. Bu eğitimlerde canlı vaka tartışmalarını aktörler ve doktor katılımlarıyla dünya çapında gerçekleştiren ilk organizasyonlardan olduk.

Bu projeler hem kişisel hem de online platformlarda milyonlarca kişiye ulaştı. Bunun için müteşekkiriz.

Bu başarılar sayesinde halen çalışmalarımızı kurumsal ve proje bazında yürütüyoruz.

Kurumsal olarak çalışanların iş verimliliği açısından aile sağlığının önemi, anne-baba ilişkileri, özel hayat sorunlarının etkisi, iş stresinin etkileri gibi konularda bilgilendirme ve eğitimler düzenliyoruz.

Halka yönelik ve kurum bazında seminerler ve sempozyumlar gerçekleştiriyoruz.

Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin çalışmalarından haberdar olmak, projeler için iletişime geçmek veya yardım almak isterseniz derneğimize direkt olarak başvurabilirsiniz.